Kalendarz wydarzeń
PnWtŚrCzPtSoN
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
poprzedni miesiącListopadGrudzień   
23.10.2023
W Popowie jest już nowe boisko do piłki plażowej!

W Popowie jest już nowe boisko do piłki plażowej!

 

Gmina Bledzew została jednym z laureatów V edycji programu dobrosąsiedzkiego „Wzmocnij Swoje Otoczenie”.  

Dzięki środkom z grantu przyznanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne w wys. 18.600 zł. zmodernizowane zostało boisko do plażowej piłki siatkowej w Popowie. W ramach projektu zakupiono sprzęt do siatkówki (słupki, siatka, linie boiska, stanowisko sędziowskie, osłony i piłki) oraz siedziska dla graczy, poszerzono boisko i wymieniono piasek. Ponadto zagospodarowano teren w okolicy boiska, sadząc tam drzewka i ozdobne krzewy. W pracach przy tworzeniu boiska brali udział mieszkańcy Popowa, w tym druhowie z OSP Popowo.

Nowe boisko już cieszy mieszkańców, gdyż stało się atrakcyjnym miejscem gdzie można się spotykać,  aktywnie wypoczywać i spędzać czas na świeżym powietrzu. Modernizacja boiska zwiększyła atrakcyjność wspólnej przestrzeni publicznej i walory estetyczne Popowa.

 

„Wzmocnij Swoje Otoczenie” to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Energetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę. Celem programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu.

Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze dostępne są na stronach internetowych https://www.wzmocnijotoczenie.pl i https://raport.pse.pl